Світ
14 травня 2020
У Фінляндії під час карантину стрімко зросло споживання алкоголю
Продажі рожевого вина зросли на 40% у квітні, а червоного і білого на 35% і 28% відповідно.
news-image

Продажі алкогольних напоїв у Фінляндії у квітні зросли на 23% в порівнянні з тим же періодом минулого року.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на Euractiv.

Фінська національна монополія роздрібної торгівлі алкогольними напоями, Alko, повідомила, що продажі рожевого вина зросли на 40% у квітні, а червоного і білого на 35% і 28% відповідно.

Статистичні дані показують, що закриття через карантин барів, ресторанів, кафе і нічних клубів, яке триватиме до 31 травня, не зменшило споживання алкоголю.

В цілому, покупці зараз шукають товари в Інтернеті, а квітневі онлайн-продажі виросли на 110% в порівнянні з минулим роком.

В ЄС, Норвегії та Швейцарії люди у віці 15 років і старше споживають в середньому 11,3 літра алкоголю на рік, згідно зі звітом ВООЗ, опублікованим минулої осені.

Німці, чехи і литовці були найбільшими споживачами з більш ніж 13 літрів на рік. У Фінляндії середній показник трохи знизився до 10 літрів на рік.

Щодо України, то наші громадяни стали також більше випивати під час карантину— про це свідчать дані динаміки продажів супермаркетів. Винен у тому стрес через коронавірус, а також надлишок вільного часу.

До речі, в умовах поширення пандемії коронавірусу Covid-19 в Російській Федерації стали частіше помирати від алкоголю

Як ми писали, Італія з 18 травня відкриває бари, ресторани і перукарні. Цей крок, оголошений урядом у понеділок ввечері, відбувся після тиску з боку регіональних лідерів, яким було дозволено створити власний план відновлення економіки.