Події
24 червня 2020
Стільці для IKEA виробляють із незаконно вирубаного українського лісу - розслідування
Постачанням сировини для виробництва займається лісомисливське господарство смт Великий Бичків на Закарпатті.
news-image

Розкладні стільці Terje,що продаються у мережі магазинів ІКЕА, виробляють з незаконно вирубаного українського бука.

Про це йдеться у розслідуванні британської неурядової організації Earthsight, повідомляє epravda.

Постачанням сировини для виробництва займається лісомисливське господарство смт Великий Бичків на Закарпатті. Перевірки Державної екологічної інспекції підтвердили, що Великобичківське ЛМГ незаконно видало ліцензії на "санітарні" рубки на понад сотню ділянок з квітня по червень 2018 року. 

Дані, отримані в ході розслідування, свідчать, що Великобичківське ЛМГ проводило незаконні санітарні рубки у тому ж обсязі в аналогічний період у 2019 та 2020 роках.

Головним заготівельником незаконно зрубаного бука є меблева компанія "ВГСМ". Компанію заснували у 1992 році власне як постачальника для ІКЕА. 

Офіційно дерево проводять з усіма маркуванням, що свідчать про його законне походження.

IKEA закупает незаконно вырубленный украинский лес - фото 201862

У відповідь на запит Earthsight, в "ІКЕА" заявили про те, що незаконно добуту деревину в товарах використовувати неприпустимо.

Ми робимо активні кроки для забезпечення перевірки дотримання постачальником норм законодавства. У таких країнах, як Україна, ми приймаємо більш жорсткі заходи для посилення перевірки дотримання норм", - відзначили в IKEA.

"ВГСМ" є одним з найбільших деревообробних підприємств країни, яке переробляє 40 тис. кубометрів деревини щороку, з яких роблять майже півмільйона букових стільців.  Майже весь свій товар вони експортують до ЄС, при цьому замовником 96% всієї продукції є ІКЕА.

Товаротранспортні документи показують, що "ВГСМ" продає букову сировину, дуб і ясен на фабрику ІКЕА в Словаччину. Значну частину експортної продукції становлять напівготові частини меблів ІКЕА або букові пиломатеріали, які переправляють до Румунії, де їх фінальною обробкою займається компанія Plimob.

Зазначимо, що вартість стільця Terje на українському сайті IKEA становить 399 грн.

Яка ж справжня ціна стільця дивіться у відео: 

Нагадаємо, внаслідок інтенсивних опадів протягом 22-23 червня, які призвели до ускладнення паводкової обстановки, станом на ранок 24 червня залишаються підтопленими 187 населених пунктів, загинули три особи.

Через паводки на Прикарпатті та Буковині - помаранчевий рівень небезпеки.

Читайте також:В Україні очікується підйом рівня води в річках: можливі підтоплення