Суспільство
22 липня 2020
Для Дніпра купують 20 німецьких трамваїв
Перша партія має надійти вже в серпні, решта – восени.
news-image

Дніпро отримає 20 трамваїв з Німеччини, переобладнаних під місцеву колію. Депутати Дніпровської міської ради під час 59-ї сесії виділили 20 млн. грн. для 30% оплати покупки. Про це повідомляє пресслужба міськради.

Раніше рішенням сесії надано дозвіл КП «Дніпровський електротранспорт» ДМР на укладання договору фінансового лізингу для закупівлі цих трамваїв. Перша партія має надійти вже в серпні, решта – восени.

“Так само, як і торік, місто купує вагони, що курсували в Лейпцигу. Попередній досвід довів, що вони нормально працюють на міських маршрутах”, – відзначили у міськраді.

Зазначається, що купувати нові трамваї наразі занадто дорого. Так, один новий коштує близько 1 млн євро. За ці гроші можна придбати близько 25 вагонів, що були у вжитку. Однак головна причина – стан міських колій. 90% потребують повного переоснащення. Водночас, щоб зробити лише один кілометр колії такого рівня, як нині є, скажімо, на вулиці Курчатова, потрібно 35 млн грн.

За останні роки в Дніпрі вдалося кардинально змінити ситуацію з муніципальним електротранспортом. Днями місто отримало фінальну частину замовленої партії з 33 нових тролейбусів, зібраних на Південному машинобудівному заводі.

Загалом, за п’ять років місто придбало близько сотні тролейбусів різного виробництва та розширило мапу маршрутів. Крім цього, в серпні місто очікує 12 тролейбусів БКМ (виробництво білоруського курсуватимуть на житломасив Придніпровськ.

Нагадаємо, забрати автомобіль на штрафмайданчик правоохоронці можуть лише в одному випадку - якщо машина суттєво заважає руху по ділянці дороги, на якій знаходиться. В інших випадках евакуація авто буде вважатися незаконною

До речі, Зеленський скасував кримінальну відповідальність за нетверезе водіння. Водії, яких затримали на нетверезому кермуванні впродовж останніх двох днів, будуть відповідати за злочин за адміністративним законодавством.

Також стало відомо, що за місяць фотофіксації ПДР водії сплатили 31 мільйон гривень штрафів. У МВС кажуть про зниження кількості перевищень швидкості руху вчетверо.