Світ
1 серпня 2020
На виборах у США вперше можна буде проголосувати українською мовою
Українську використовуватимуть в бюлетенях, а також на електронних табло на станціях голосування
news-image
На виборах у США у 2020 році вперше можна буде проголосувати українською мовою. Таку можливість отримали виборці в окрузі Кук в штаті Іллінойс, куди входить місто Чикаго та його передмістя.

Рішення ухвалили в адміністрації округу, пише «Голос Америки» з посиланням на захисницю української мови в окрузі Кук Мілу Лугову, інформує «Є!».

Українська мова буде доступна протягом усіх етапів, на виборах усіх рівнів: як президентських, так і місцевих та до Конгресу.

Українську використовуватимуть в бюлетенях, а також на електронних табло на станціях голосування. Щобільше, буде також можливість прослухати аудіо для людей, які не зможуть прочитати бюлетені.

Також на виборчих дільницях встановлять таблички з вказівними знаками українською: вхід, вихід й куди йти.

Тобто весь процес виборів буде перекладено на українську мову. І це насправді історичне рішення і велике досягнення для всієї української громади, — розповіла Лугова.

Окрім української, виборчий процес також зроблять доступним 12 різними мовами, зокрема польською та російською. Лугова пояснює, що американські політики зацікавлені у такому розширенні, адже це дає їм доступ до тих виборців, які не володіють вільно англійською і не розбираються у виборчому процесі.

Округ Кук в штаті Іллінойс — перший у США, який додав українську мову до виборчого процесу. У Чикаго, який входить у нього, проживає понад 46 тисяч українців. Також влада округу офіційно використовує українську мову у своїй діяльності.

Як ми писали раніше, Amazon створить мережу супутникового інтернету: в проект вкладено мільярди доларів

Читайте також: Разумков назвав три умови для проведення виборів на окупованому Росією Донбасі