Події
1 лютого 2021
З 12.00 буде розпочато імпорт електроенергії з Росії, - Михайло Волинець
Попри обіцянки влади захистити енергетичну незалежність та безпеку країни, мільярди будуть витрачатися на закупівлю кВт-год з Білорусі та Росії.
news-image

Відсьогодні, з 12.00 буде розпочато імпорт електроенергії з Росії.

Про це пише Михайло Волинець, Голова Конфедерації вільних профспілок України.

Попри обіцянки влади захистити енергетичну незалежність та безпеку країни, забезпечити роботою власних вугільників та енергетиків, мільярди будуть витрачатися на закупівлю кВт-год з Білорусі та Росії. Доступ до перетину "Росія-Україна" потужністю 50 МВт на період з 1 по 28 лютого викупило ТОВ "НЕК", керівництво якого пов'язують з олігархом Дмитром Фірташем", - пише експерт.

Михайло Волинець стверджує, а що на це скаже президент? 

Ще по 100 МВт на весь лютий і додатково на другу його половину придбало ТОВ "Стімекс". Лобісти купівлі ресурсу з країни – агресора говорять, що ними рухає бажання створити конкурентний ринок. Проте який сенс у ринку заради ринку? Ринок передусім має працювати НА людей й ДЛЯ людей. Що скаже президент? Чи запише він відосік щодо позитивних сторін імпорту?", - задумується Волинець.

Нагадаємо, тарифна історія або як некомпетентність Уряду призводить до зубожіння людей. Таку думку висловив Олександр Саєнко, український державний і політичний діяч.

Також стало відомо, що підвищення тарифу на електроенергію збільшить інфляцію в країні на 0,39 п.п. - НБУ. Вплив на регіональну інфляцію буде відрізнятися, якщо припустити, що середній показник споживання е/е домогосподарствами однаковий по всій країні, але не буде перевищувати 0,5 п.п.

Як стало відомо, НБУ оцінив економічні втрати від посилення карантину. Нові обмеження призведуть до втрат близько 0,2 процентних пункти річного ВВП наступного року.

Читайте також:Платіжки за електрику для населення розділять - Нацкомісія