Події
12 березня 2015
У Києві затримали волонтера, який привласнив майже 100 тисяч гривень
Заради наживи лиходій вдавався до різних хитрощів, навіть інсценував свій "полон" та вимагав викуп за своє життя
news-image

Перша підозра щодо "нечистого на руку" колегу у волонтерів одного із благодійних форумів виникла ще влітку. Тоді збирали гроші на придбання бронежилетів та спеціальних металевих листів для захисту позицій одного із батальйонів. Придбанням та доставкою амуніції для воїнів займався нині затриманий, пише Є | Єдність.інфо з посиланням на прес-службу ГУМВС в м. Києві.

Надати фінансову звітність про проведену роботу зловмисник не поспішав. Виправдовував себе браком часу та зайнятістю. Мовляв, він протягом тижня працює на основній роботі, а кожні вихідні їздить на схід. Доставляє харчі, одяг для бійців та місцевого населення. Однак, про всяк випадок, наступного дня перестрахувався. Волонтер виставив на сторінці в соцмережі фото, на яких нібито придбану ним партію спеціальних засобів захисту перевіряють на міцність. Вже згодом було встановлено, що ці світлини він "запозичив" в Інтернеті.

Аби відвести від себе підозру, молодик періодично відправляв СМС–повідомлення зі словами вдячності від імені бійців на мобільні телефони своїх товаришів.

Одного разу навіть "полонив" себе. Зателефонував серед ночі дівчині–волонтеру та повідомив, що його затримали на блокпості в Донецькій області. "Бранець" благав негайно перерахувати на вказану банківську картку 20 тис. грн. І молода жінка кинулась рятувати чуже життя. А невдовзі після цього випадку лиходій разом з сім’єю поїхав на відпочинок за кордон.

Зловмисник настільки був впевнений у своїй безкарності, що навіть не стежив за перебігом подій в зоні проведення АТО. Він в черговий раз почав активно збирати гроші для одного з батальйонів. І навіть не знав, що відбулася ротація і зазначений загін кілька днів тому повернувся до столиці. Волонтери звернулися до правоохоронців.

Слідчі дії тривали понад два місяці. За цей час правоохоронцями було проведено перевірку руху коштів на особовому рахунку підозрюваного, встановлено та допитано громадян різних регіонів, які перераховували гроші. На даний час доказова база зібрана, затриманому повідомлено про підозру за частинами 1-ю та 2-ю статті 190 Кримінального кодексу України (шахрайство). Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 3 років. Остаточно долю затриманого визначить суд.