Суспільство
26 березня 2015
У Києві з'являться парк Ататюрка і сквер Данте Аліг'єрі
Сквери з пам'ятниками в національних стилях обіцяють розбити 15 іноземних держав
news-image

Наприкінці травня в столиці з'явиться сквер, присвячений італійському поету Данте Аліг'єрі на бульварі по вул. Костьольній, інформує Є | Єдність.інфо із посиланням на Сегодня.

А в наступному році планують створити сквер, присвячений узбецькому поетові Алішеру Навої. Облаштують їх, відповідно, посольства Італії та Узбекистану.

У Департаменті містобудування та архітектури кажуть, що зараз ведуться переговори з п'ятнадцятьма посольствами в Києві – щоб вони облаштували столичні сквери в своїх національних стилях.

"Ми пропонуємо всім посольствам створити в Києві невеликі острівці культур різних країн – на прикладі скверу по вул. Шота Руставелі від грузинського посольства, або архітектурного комплексу на честь Гейдара Алієва по вул. Глибочицькій, від посольства Айзербаджану", – розповів нам заступник директора Департаменту містобудування та архітектури Андрій Вавриш.

 Як розповіли в італійському інституті культури України, над створенням пам'ятника Данте Аліг'єрі і над облаштуванням скверу зараз працюють італійські дизайнери і художники. Планується, що сама скульптура буде виконана з італійського мармуру, а поруч буде облаштована зона відпочинку з лавками і освітленням.

"Можливо вона буде нагадувати затишні італійські дворики. Та й саме розташування скверу досить символічне – поруч з римо-католицьким костелом святого Олександра, який був побудований за проектом італійського архітектора Людовика з Танзанії. Він в XIX столітті був головним архітектором Києва", – розповіли в інституті.

За пропозицією Київради узбецька сторона розглядає проект створення майбутнього скверу імені поета Алішера Навої в Києві.

"Для облаштування нам запропонували два варіанти – біля метро "Либідська" та по вул. Артема. Зараз наші фахівці вивчають обидва варіанти по мірі узгодження, в першу чергу з КМДА, сквер з'явитися може найближчим часом", – розповів посол Республіки Узбекистан в Україні Алішер Абдуалієв.
Читайте також: Кияни подають в суд на підвищення тарифів

За його словами, при узгодженні, сквер буде створений у національному стилі, з використанням традиційних матеріалів і орнаментів, на зразок тих, які знаходяться в невеликому сквері поряд з посольством по вулиці Володимирська, 16.

"У Ташкенті встановлений архітектурно-меморіальний ансамбль з бюстом Тараса Шевченка, а на задньому плані – мозаїчне панно із зображенням Кобзаря. Нам хотілося б і в Києві зробити щось подібне. Планується, що пам'ятник Алішеру Навої буде з бронзи. А на задньому плані – панно, де мозаїкою будуть викладені тексти з оригіналу праць Навої (однієї з його поем), які зберігаються в музеї в Ташкенті", – розповів нам Алішер Абдуалієв.

Відкрити парк імені Ататюрка на бул. Дружби Народів, 38, планує і посольство Туреччини.

"Парк, планується розбити, коли буде закінчено будівництво нового комплексу Посольства. Поки, ми тільки почнемо будівництво. На цьому етапі детальних планів парку ще немає. Коли комплекс буде закінчено, цей парк буде знаходитися перед ним", – розповів посол Туреччини в Україні Йонет Джан Тезель.
"Ми зараз ведемо переговори з посольством Китаю, яке хоче увічнити Конфуція, а посольство Казахстану – куточок своєї культури в парку на Нивках", – розповів Андрій Вавриш.

Облаштувати свій сквер хоче і посольство Чехії: встановити пам'ятник Ярославу Гашекові на однойменному бульварі в Києві.

"Було в планах посольства встановити пам'ятну лавку, присвячену Вацлаву Гавелу, а на ній зобразити уривки з його творів", – говорять в чеському центрі.