Державний борг України перевалив за 1,5 трлн грн
Нинішній рівень боргового навантаження на країну непідйомний навіть з урахуванням допомоги від МВФ та інших нечисленних донорів.
news-image

Державний борг України перевалив за 1,5 трлн грн, зрівнявшись з номінальним ВВП країни.

Про це йдеться в статті Дзеркала тижня.

Незважаючи на те, що в доларовому еквіваленті державний і гарантований борг знизився в минулому році на 3,4 млрд доларів - до 69,8 мільярдів, у гривневому еквіваленті за майже триразової девальвації національної валюти цей показник за минулий рік збільшився на 88,2%, досягнувши 1,1 трлн грн і переваливши за 70% вітчизняного ВВП. А за підсумками курсових перерахунків першого кварталу вже нинішнього року його номінальна сума досягла 1,5243 трлн грн, зрівнявшись з торішнім номінальним ВВП країни (1,567 трлн грн), - йдеться у статті.

Згідно з урядовими викладками, Україна отримала торік 9 млрд доларів, а виплатила - 14 млрд. Цього року поки що очікується не більше 8 мільярдів, а виплатити за позиками треба 16 млрд. А за найближчі 4 роки з української держави належить за внутрішніми і зовнішніми позиками понад 47 млрд доларів, тоді як потенційна донорська підтримка поки що не перевищує 15 млрд, йдеться в статті.

Цифри сумні, і лише пролонгація зі зниженням ставок запозичень (без їх часткового списання) хоч у якомусь сенсі поліпшать ситуацію, але тільки на найближчі п'ять років, а державний і гарантований державою борг однаково перевищуватиме 70% від ВВП ("маяк" чинної МВФської програми), - підкреслюють автори.