Політика
3 жовтня 2016
В Естонії з шостої спроби обрали президента країни
Керсті Кальюлайд була єдиним кандидатом під час голосування.
news-image

Парламент Естонії (Рійгікогу) на позачерговому засіданні в понеділок провів голосування з виборів президента країни і обрав на цю посаду Керсті Кальюлайд, передає «Є!» із посиланням на Європейську правду.

Кальюлайд, кандидатуру якої напередодні висунули 90 естонських депутатів, була єдиним кандидатом під час голосування.

За неї проголосував 81 із 98 присутніх депутатів. Для обрання їй необхідно було набрати щонайменше 68 голосів. Загалом в естонському парламенті 101 депутат.

46-річна Кальюлайд має сильне банківське і економічне минуле. Вона керувала інвестиційними проектами в Естонії, працювала радником з економіки прем'єр-міністра Марта Лаара.

Коли Естонія навесні 2004 року стала членом ЄС, Кальюлайд приступила до роботи в Європейській контрольній палаті і пропрацювала там 12 років, тобто два строки повноважень.

Це була шоста спроба обрати президента Естонії за останні два місяці.

Перший раунд виборів президента проходив у три тури наприкінці серпня за участю п'яти кандидатів в Рійгікогу і виявився безрезультатним. Потім Колегія виборщиків у двох турах також не виявила переможця, який би набрав більшість голосів.

Нинішній президент Естонії Тоомас Гендрік Ільвес пробув на цій посаді два п'ятирічні терміни і більше не міг претендувати на цю посаду.

Читайте також: Прем'єр-міністр Японії вважає всі Південні Курили споконвічними територіями своєї країни