Резонанс
3 листопада 2016
«Голуби сизі, поясніть, де взяли гроші» - Порошенко про е-декларації
Президент вимагає, щоб декларанти пояснили свої статки.
news-image

Президент Петро Порошенко вважає великим кроком запуск системи електронного декларування і вимагає, щоб декларанти пояснили свої статки. Про це він сказав під час виступу на міжнародному форумі у Львові, передає «Є!» із посиланням на УП.

Багато тих, хто зараз декларував, приписали собі кеш вдома, думаючи, що це нульова декларація, що це потім їм дозволить уникнути перевірки. Але ключова позиція – це підвести риску, того що вони робили 25 років. І далі поясни, де ти, голубе сизий, взяв ці гроші. Народ і суспільство має це знати, - сказав він.

Боротися треба не з багатими, а зі злочинцями, які беруть квартири, машини, дачі, вілли, літаки, перебуваючи весь час на державній службі, - додав Порошенко.

Він заявив, що електронне декларування – "великий важливий крок".

Цей крок почався з президента, який мав задекларувати все, від подушок на дивані до чашок на кухні. Такого не робив жоден президент, - сказав він.

Порошенко також заявив, що проти того, щоб військовослужбовці подавали електронні декларації.

У них є чим займатися, - сказав він.

Він також заявив, що Україна має реформуватися швидкими темпами. 

Аналіз досвіду багатьох країн свідчить, про досягнення перших незаперечних результатів змін через 3-7 років після їхнього початку. Сінгапур, який є зразком боротьби з корупцією, перші результати отримав через 16 років. У нас немає цих 16 років, - сказав він.
Ми навіть 16 місяців не збираємося чекати, - додав Порошенко.

Як відомо, декларація президента Петра Порошенка, як і всіх чиновників, буде перевірена з боку НАБУ, НАЗК і Генпрокуратури.