новини

Падіння цін на нафту поліпшить економіку країн, що розвиваються

Такі дані наводить у своєму прогнозі Світовий банк

Падіння цін на нафту на світових ринках буде вигідним для більшості країн, що розвиваються, якщо цей процес буде супроводжуватися прискоренням зростання світової економіки, йдеться в огляді Світового банку (СБ) "Глобальні економічні перспективи".

Про це пише Є | Єдність.інфо з посиланням на "Інтерфакс-Україна".

В Сітовому банку припускають, що падіння цін на нафту на 30% зможе сприяти зростанню світової економіки на 0,5% в середньостроковій перспективі.

Кожні 10% зниження цін на нафту підсилюють зростання економіки країн-імпортерів на 0,1-0,5 процентного пункту залежно від частки закупівель нафти за кордоном у ВВП. Наприклад, у Китаї позитивний вплив на підйом економіки складе 0,1 до 0,2 п.п., так як на нафту припадає лише в структурі енергоспоживання 18%, 68% а забезпечує вугілля.

У числі країн з економікою, що розвивається, яким сприяє падіння нафтових цін, СБ називає Бразилію, Індію, Індонезію, ПАР і Туреччину.

Разом з тим дешева нафта є серйозною проблемою більшості країн-експортерів цього палива, яким загрожують ослаблення економічного зростання, погіршення стану державних фінансів та зовнішніх розрахунків. У цій групі Світовий банк виділяє Росію, рецесія в якій також створює ризики ослаблення зростання в країнах Центральної Азії, Нігерії і Венесуелі.

У разі зниження середньорічної ціни нафти на 10% зростання ВВП експортерів нафти, включаючи РФ, держав Близького Сходу та Північної Африки, може ослабнути на 0,8 до 2,5 п.п. в рік, наступний за таким падінням.

Вплив зниження нафтових цін на інфляцію, ймовірно, буде носити тимчасовий характер, оскільки, як правило, на ВВП та інфляцію в більшій мірі впливає підвищення ціни нафти, а не її зменшення.

8 січня 2015, 15:07

 

Loading...

До теми

Авторизація