новини

У Росії вилучають з продажу сіль з України та Білорусі

Росспоживнагляд рекомендував роздрібним мережам вилучити з обігу продукцію найбільших виробників солі України та Білорусі, на яких припадає 56% ринку.

Їхнє місце готові зайняти російські компанії, потужності яких зараз недозавантажені на 40%, передає Є l Єдність.інфо із посиланням на УНІАН.

Дев'ять років тому лише чуток про припинення поставок з України солі вистачило, щоб ціни на неї злетіли у десять разів. Управління Росспоживнагляду у Ленінградській області розіслало в середині грудня минулого року торговельним мережам листа із проханням надати інформацію про наявність на полицях солі з України (виробники "Артемсіль", "Слов'янська сіль") та Білорусі ("Мозирьсоль", "Белкалій") "з метою виключення з обігу зазначеної продукції".

Тоді ж Росспоживнагляд під час планових перевірок зовнішніх поставок дійшов висновку, що сіль цих підприємств не відповідає вимогам харчової продукції із вмістом різних домішок, йоду, а також органолептичним показникам. Відомство доручило посилити контроль над товаром під час його пропуску через кордон. Аналогічна ситуація склалася і в інших регіонах. На федеральному рівні рекомендацій відмовитися від української і білоруської солі поки що не надходило, наголошують у торгових мережах. Контроль якості і безпеки продуктів харчування ведеться в постійному режимі, претензії до якості солі низки виробників виникали у служби і раніше, кажуть у прес-службі Росспоживнагляду. Зараз моніторинг ситуації на ринку солі триває, додаткових заходів обмеження реалізації солі не вводилося, запевняють у відомстві.

Виконуючий обов'язки гендиректора "Артемсолі" Денис Фоменко вважає, що російське відомство діє в інтересах вітчизняних гравців.

"Місцевий виробник не може по-іншому з нами конкурувати,- переконаний він.- Ми працюємо 130 років, і до недавнього часу питань не було. Ми готові представити всі необхідні документи про якість продукції і брати участь у будь-яких експертизах".

У "Мозирьсоли" наголошують, що поки що безпосередньо компанії ніхто не пред'явив жодних конкретних претензій щодо якості виробленої продукції. Отримати коментар "Слов'янської солі" і "Белкалія" Коммерсанту не вдалося. Російський ринок солі на 59% складається з імпортної продукції, свідчать дані асоціації Руспродсоюза за перше півріччя 2014 року. Основними імпортерами є Україна ("Артемсіль" - 23,9% ринку, "Слов'янська сіль" - 2,3%) та Білорусь ("Мозирьсоль" - 29,1%, "Белкалій" - 0,5%), тобто 56% ринку. Вітчизняні гравці займають 41% ринку: 33,4% - "Руссоль", що належить власникові "Помидорпрома" Максиму Протасову, 7,6% - "Тиретський солерудник", бенефіціаром якої вважається син генпрокурора Росії Артем Чайка.

Ще у листопаді 2014 року російський Мінсільгосп фіксував нестачу солі у Росії через спаду її поставок з України. 

"Показники забезпеченості Росії харчовою сіллю занижені. Це пов'язано з досить великою кількістю солі з України",- заявляв тоді заступник міністра сільського господарства Андрій Волков.

Водночас у Росспоживнагляді кажуть, що не обмежували реалізацію солі українських виробників "Артемсіль" і "Слов'янська сіль" та білоруських компаній "Мозирсоль" і "Белкалій", передає ТАСС.

"Ситуація з 12 грудня не змінилася. Ніяких додаткових обмежень на завезення та реалізацію не вводилося", - заявила агентству прес-секретар Росспоживнагляду.

13 січня 2015, 11:45

 

Loading...

До теми

Авторизація