«Малярство польське»: у Музеї Ханенків експонується збірка польського живопису 18 – поч. 20 ст., яка жодного разу не була експонована в Києві
Виставка триватиме з 15 червня по 3 вересня 2017 року.
news-image

Музей Ханенків презентує виставку «Малярство польське» зі збірки Львівської Національної галереї мистецтв імені Бориса Возницького. Вперше до Києва прибуло більш, ніж двадцять польських полотен 18 - поч.20 ст., повідомляє «Є!» із посиланням на сайт музею.

У Львівській галереї мистецтв зберігається найцінніша в Україні збірка польського живопису 18 – початку 20 століття. На жаль, її рідко бачать за межами Львова. Колекція ще жодного разу не була  експонована ані в Києві, ані в інших містах України.

Ян Матейко, Яцек Мальчевський, Генрик Семірадський, Ольга Бознанська, Владислав Бакалович, Войцех Коссак, Юзеф Мегоффер – ці імена давно відомі європейським колекціонерам та любителям східноєвропейського живопису, але досі залишаються переважно незнайомими для українського глядача.

Серед  авторів, представлених на  виставці «Малярство польське» – романтики й реалісти, адепти академізму та символісти, прихильники імпресіонізму та різних течій модернізму. Випускники німецьких, австрійських, паризьких художніх шкіл та академій, ці польські митці були живими символами справжнього космополітизму та універсальності мистецтва. Водночас, саме їхні твори стали візуальними емблемами польської національної ідентичності.

Виставка триватиме з 15  червня по 3 вересня 2017 року.

Читайте також: Сьогодні у Києві розпочинається «Тиждень швейцарського кіно» (відео)