Політика
15 червня 2017
Путін відповів на слова Порошенка щодо «немитої Росії»
Президент РФ порадив українському президенту "не розслаблятися і поглядати по сторонах".
news-image

Президент Росії Володимир Путін каже, що не бачив виступу глави української держави Петра Порошенка, коли він цитував Лермонтова, але порадив йому бути "на сторожі" з "блакитними мундирами" Європейського Союзу. Про це він заявив 15 червня під час "Прямої лінії з президентом Росії", передає "Українська правда", повідомляє «Є!»

"Я не бачив цього виступу, але мені вчора про це сказали. Це говорить про те, що він знає російську класику, цікавиться російською літературою. За це похвалю", – сказав президент РФ.

При цьому Путін зазначив, що Порошенко цитував Лермонтова не повністю і прочитав другу строфу.

"Быть может, за стеной Кавказа

Сокроюсь от твоих пашей,

От их всевидящего глаза,

От их всеслышащих ушей.

Лермонтов – якщо це був він – написав ці вірші в 1841 або 42 році приблизно, коли їхав на Кавказ... У цей момент області, які зараз вважаються Україною, були областями Росії.

Так що тут особливо ніс немає чого задирати", – заявив Путін.
Він просто переїжджав в іншу частину Російської імперії, нікуди не виїжджав. Може, Петро Олексійович таким чином подає нам сигнал, що він теж нікуди не збирається.. Просто робить це тонко, з оглядкою на ура-патріотів або справжніх націоналістів - придурків..." , - продовжив знущання президент РФ.

За словами Путіна, "швидше за все Порошенко хотів показати своїм виборцям, що виконує дані обіцянки, робить цивілізаційний вибір, веде країну до Європи", але зазначив, що "блакитних мундирів" у Європі більше, ніж в Росії ".

Президент РФ порадив українському президенту "не розслаблятися і поглядати по сторонах".

На думку Путіна, "у багатьох людей в Україні можуть виникнути питання гігієнічного характеру".

Російський президент заявив, що "не буде жорстко відповідати Порошенко з поваги до українського народу, загальної історії", проте процитував Тараса Шевченка:

"Доборолась Україна до самого краю. Гірше ляха свої діти ії розпинають".

Президент РФ також порадив Порошенку "закрити рахунки в офшорних зонах, перш ніж ставати європейцем" і побажав Україні, "щоб складний період її історії скоріше закінчився".

Нагадаємо, президент України Петро Порошенко цитував Михайла Лермонтова, говорячи про український безвіз.

"Прощай, немытая Россия, страна рабов, страна господ. И вы, мундиры голубые, и ты, им преданный народ", - процитував Порошенко російського поета.

Читайте також: Путін поскаржився на «ніж у спину» від України