Київ
21 червня 2017
Головний архітектор Києва розповів, за якими критеріями був обраний проект реконструкції Шулявського моста
Інші подані проекти, в тому числі так званий альтернативний проект трирівневої розв'язки з реверсивним кільцем, не відповідають первинним стратегічним критеріям.
news-image

Проект реконструкції Шулявського шляхопроводу від «Київдормістпроекту» був прийнятий членами містобудівної ради одноголосно, оскільки з поданих на конкурс проектів тільки він відповідав заданим критеріям. Про це в ексклюзивному інтерв'ю інтернет-виданню «Наш Київ» заявив головний архітектор столиці Олександр Свистунов, інформує «Є!».

За його словами, інші подані проекти, в тому числі так званий альтернативний проект трирівневої розв'язки з реверсивним кільцем, не відповідають первинним стратегічним критеріям: терміни, бюджет, інженерні комунікації і комфорт для киян.

«Найперший і найважливіший критерій вибору проекту - це сама можливість реалізації. Вона пов'язана з підземними переходами, мережами, які проходять на цій території, з відстанями до житлових будинків, заїздами у двори, ну і безпосередньо з метрополітеном. Далі - пропускна здатність і забезпечення руху по проспекту Перемоги на час будівництва, адже це питання, з яким зіткнуться сотні тисяч киян під час проведення робіт, а це не день і не два, а рік-півтора в разі реалізації обраного проекту », - повідомив Олександр Свистунов.

Головний архітектор Києва розповів про недоліки «альтернативного проекту». 

«На містобудівній раді самого автора проекту не було. За нього презентували проект інші люди. При цьому інженерне управління не отримало задовільних відповідей на ті питання, які нас вкрай цікавили: це і терміни і можливість перекладання мереж, комунікацій і бюджетування », - зазначив Свистунов.

Також, за його словами, в ході обговорення було висловлено «дуже багато зауважень і обговорень щодо того, що варіант з трирівневої розв'язкою суперечить існуючим правилам дорожнього руху». 

«Також, як я згадав вище, він не реалізуємо на увазі комунікаційних мереж, по крайній мірі, нам ніхто не дав чіткої відповіді, яким чином це можна реалізувати. Всього там було більше 25 аргументованих зауважень, які викладені на папері », - резюмував Олександр Свистунов.

За його даними, в так званому "альтернативному" варіанті, який не прийняли, було вказано термін реалізації в три роки, а бюджет - близько 1,5 мільярда. 

«Терміни в два рази довше, а бюджет майже в чотири рази більше. Уявіть собі перекриту Шулявку на 3 роки. І це тільки планово, без обліків форс-мажорів. І уявіть собі - витрачати 1,5 млрд гривень на одну розв'язку, коли в Києві більше 70% шляхопроводів перебувають в жалюгідному стані і їх необхідно ремонтувати, будувати нові тощо. Це просто нерозумне витрачання коштів. Ну і важливий мінус - альтернативний проект не враховує правила дорожнього руху. Саме з цих причин, проекти, які не отримали схвалення на містобудівній раді, випали з конкурентної боротьби », - заявив Олександр Свистунов.

Він додав, що в результаті рішення було прийнято одноголосно: «Не було жодного сумнівається людини - все виступили за той варіант, який в кінцевому підсумку і був затверджений на містобудівній раді», - підкреслив столичний головний архітектор.

Читайте також: Віталій Кличко презентував Київ на Конгресі Всесвітньої асоціації мегаполісів у Монреалі (фото)
Читайте також: В Одесі боксери побили 6 перехожих (відео)