Суспільство
4 липня 2017
В Україну доставили першу партію сироватки від ботулізму
Вартість закуплених ПРООН сироваток склала 2,5 мільйона гривень.
news-image

Програма розвитку ООН (ПРООН) поставила в Україну в рамках гуманітарної допомоги перші 25 курсів сироватки від ботулізму.

Як заявила в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун, станом на 3 липня ДП Укрвакцина отримала 100 доз, повідомляє Інтерфакс-Україна, пише «Є!».

Вартість закуплених ПРООН сироваток склала 2,5 мільйона гривень.

За словами Супрун, сироватки будуть зберігатися централізовано, а області в разі необхідності будуть звертатися за ними в МОЗ.

Вона також зазначила, що міністерство подало зміни до державного бюджету 2017 року для забезпечення закупівлі сироватки, потреба якої в грошовому вираженні становить 20 млн грн.

Коментуючи ситуацію, яка виникла в 2017 році з сироватками від ботулізму, Супрун сказала що раніше їх закупівля перебувала у віданні місцевої влади, однак вони не змогли ефективно її здійснити.

У зв'язку з цим, міністерство ініціює внесення сироваток від ботулізму в перелік препаратів, які закуповуються за кошти державного бюджету через міжнародні організації.

Таким чином, сироватки будуть закуповуватися міжнародними організаціями і до них може бути застосована процедура спрощеної реєстрації.

Раніше глава Госпотребслужби Володимир Лапа раніше заявив , що спалахи захворювання на ботулізм в Україні пов'язані з недотриманням технології виробництва і умов реалізації провізвіі, в першу чергу - в'яленої риби, також рибних і м'ясних консервів.

Читайте також:Захворюваність на кір в Україні зросла в 70 разів

Читайте також:Хворобу легше попередити: Як вберегтися від ботулізму