Події
4 серпня 2017
З України йде велика російська взуттєва мережа
Kari йде слідом за конкурентами - Centro і Plato.
news-image

Велика російська взуттєва мережа Kari має намір закрити магазини в Україні. Про це повідомили виданню LIGA.net три джерела: директор торгового центру, консультант з нерухомості та керівник великої торговельної мережі, передає «Є!»

"До одного з наших торгових центрів прийшов лист про розірвання договору оренди з жовтня", - підтвердив комерційний директор девелоперської компанії Будхаус Груп Максим Гаврюшин.

У компанії Карі Україна не відповіли на запит LIGA.net. Один зі співробітників компанії підтвердив плани закриття і додав, що мережу можуть продати. Ще одне підтвердження - спам-розсилка смс, в яких йдеться про масштабні розпродажі в зв'язку із закриттям.

Kari - велика російська взуттєва мережа, заснована в 2012 році бізнесменом Ігорем Яковлєвим. Яковлєв також заснував мережу магазинів з продажу побутової техніки та електроніки "Ельдорадо". Але згодом продав російську частину бізнесу чеському фонду PPF Group, а українську - бізнесменові Віктору Поліщуку.

В Україні Kari управляє мережею з 26 магазинів в Києві, Харкові, Одесі, Львові та інших великих містах, повідомляється на її сайті. Власник Карі Україна, за даними Єдиного реєстру юридичних та фізичних осіб, - кіпрський офшор Раундвіль Менеджмент Лімітед, кінцевий бенефіціар - Ігор Яковлєв.

"Представники Kari планували продати мережу в Україні, але, наскільки мені відомо, покупців не знайшли. Проблема в тому, що вони працюють в торгових центрах, де і так представлені практично всі профільні оператори. Який сенс їх купувати?", - розповідає LIGA. net директор взуттєвої мережі, який побажав залишитися неназваним.За останній рік в Україні вже закрилися дві мережі з продажу недорогого взуття - найбільший російський ритейлер Centro і дискаунтер Plato (підрозділ компанії MTI, яка розвиває мережу Інтертоп). У прес-службі MTI своє рішення тоді пояснили незадовільними фінансовими показниками магазинів.

Чому свої магазини закриває Kari? Причиною могла стати неправильна робота зі стоками й високі орендні ставки, за якими погоджувалася орендувати приміщення компанія в період активного розвитку, припускає директор мережі ССС Максим Кінаш.

Проблемою для ритейлера могла стати девальвація гривні, яка призвела до зростання цін на взуття, додає партнер компанії Atlas Advisors Олексій Ращупкин. Мережа виконувала свої зобов'язання по орендній платі, хоча останні місяці спостерігалося зниження її оборотів, додає Гаврюшин з Будхаус Груп.

Після закриття всіх магазинів-конкурентів в Україні залишиться тільки одна мережа з продажу недорогого взуття - ССС.

Читайте також: Путін обіцяв подумати про участь в президентських виборах у 2018 році