Події
21 грудня 2017
З'явилася карта обстрілу російських військових по Україні
Журналісти провели дослідження на території України в межах 22 кілометрів українсько-російського кордону у Донецькій та Луганській області.
news-image

Про це повідомляється у розслідуванні Bellingcat, інформує «Є!», з посиланням на Українську правду.

"У цьому звіті повністю вивчений аспект участі російських військових у конфлікті… Використовуючи докази відкритих джерел, цей звіт намагається документувати повну шкалу російських артилерійських нападів на Україну влітку 2014 року", - зазначають розслідувачі.

Під час свого дослідження вони аналізували прикордонні регіони та шукали потенційні позиції обстрілів та їхні цілі. Всього було визначено сотні відповідних місць.

Журналісти провели дослідження на території України в межах 22 кілометрів українсько-російського кордону у Донецькій та Луганській області. Водночас у Росії було обстежено всю територію Ростовської області, яка прилягає до зони пошуку в Україні.

Розслідувачі шукали місця атак за допомогою зображень Google Earth для різних дат.

За період літа 2014 року артилерійські підрозділи російських збройних сил обстріляли територію України щонайменше 149 разів. Ще 130 локацій були розцінені, як ймовірні позиції для артилерійських обстрілів.

Зазначається, що артилерійські атаки з боку РФ почалися з початку липня 2014 року і посилилися в серпні та вересні 2014 року.

"Транскордонні артилерійські напади можна знайти у всій прикордонній зоні конфлікту у Донецькій та Луганській областях", - пишуть у Bellingcat.

З огляду на частоту, просторовий розподіл і масштаб артилерійських нападів, розглянутих у звіті Bellingcat, журналісти підкреслюють, що ці атаки неможливо розглядати як випадкові обстріли або провокації.

"Ці напади можуть розглядатися лише як військові дії Російської Федерації проти України", - вважають розслідувачі.
Читайте також: Рева розповів, коли і на скільки підвищать пенсії військовим
Читайте також: Суд Лондона заморозив активи Григоришина