
Представники Громадської організації "Родина Героїв Небесної Сотні" планують 20 лютого зустрітися з генеральним прокурором Юрієм Луценком. Зустріч запланована на 15:00, повідомляється у Facebook організації, передає «Є!» із посиланням на УП,
З тиждень тому ГО "Родина Героїв Небесної Сотні" звернулася з відкритим листом до президента Петра Порошенка з приводу розслідування та розгляду у судах злочинів проти протестувальників під час Революції Гідності.
“ | "Ви обіцяли, що судді Майдану будуть сидіти у тюрмі. Натомість суддя, який забороняв Майдан в Одесі, став суддею Верховного суду (О.Золотніков). На 4-ту річницю поїздки до Межигір'я Ви призначили безстроково 3 суддів, які карали автомайданівців за цю поїздку (С.Захарчук, М.Антонюк, М.Зелінська). Лише 10% суддів звільнено. Жоден не зазнав кримінального покарання", – йдеться, зокрема, у ньому. |
Також автори звернення вказують, що заяви генпрокурора про завершеність розслідування щодо ключових справ Майдану не відповідають дійсності:
“ | "Більшість справ знаходяться на початковій стадії. Лише незначна частина у судах". |
Вони переживають, що, оскільки "прокуратура втратила право розслідувати цілий ряд справ", ці справи "фактично нічийні і ніхто їх не розслідує", тож закликають президента втрутитися й допомогти вирішити проблему.
DW також пише, що родичі "Небесної сотні" розчаровані відсутністю реформ, яких домагалися їхні рідні в 2014 році.
Між тим, за 4 роки після трагічних подій на Майдані влада таки виплатила обіцяну матеріальну допомогу в повному обсязі, розповів координатор ініціативної групи постраждалих на Майдані Павло Сидоренко, який тоді втратив око.
“ | "Нарешті всі, хто подав заяви на виплати, отримали кошти. Це родини загиблих, також 180 осіб із тяжкими тілесними ушкодженнями, 287 осіб середньої тяжкості, 653 з легкими пораненнями", – сказав він DW. |
У 2014 році держава зобов’язалася виплатити по 1 мільйону гривень кожній сім’ї за загибель їхніх близьких під час масових акцій протесту в центрі Києва у 2014 році. Поранені на Майдані мали отримати від 700 до 200 тисяч гривень кожен.
У держбюджеті на 2018 рік на це закладено 294 мільйони гривень.
Читайте також: | Сьогодні - День Героїв Небесної Сотні |




