Політика
26 лютого 2018
Уряд Польщі: у країні може бути вже понад 2 млн українців
Польща не розглядає можливості прийняття біженців з Сирії.
news-image

«У Польщі немає проблеми незаконного потоку біженців з України», - сказала міністр з питань гуманітарної допомоги в уряді Матеуша Моравєцького Беата Кемпа у розмові з виданням Super Express. Так польська чиновниця прокоментувала питання все більшої кількості іммігрантів зі сходу Європи та дій Польщі для допомоги біженцям у Сирії, передає «Є!» із посиланням на Польське радіо.

За словами Кемпи, польський уряд повністю контролює ситуацію на східному кордоні країни, а наступних українців Польща приймає свідомо.

«За нашими підрахунками, українців у Польщі може бути вже понад два мільйона. Звісно, багато з них залишаються тут через конфлікт в Україні. Це аргумент, який ми хочемо представити Європейській комісії», - сказала вона.

Міністр з питань гуманітарної допомоги також переконана, що для врегулювання польсько-українських відносин необхідний діалог на правді.

«Візьмемо випадки з п’ятьох східних воєводств ІІ Речі Посполитої та різанину, які там скоєно… Я не уявляю собі, аби польська держава погодилося на прославляння та вихваляння цих злочинців. Українці повинні зрозуміти це, бо ми проти фальшивих кодів пам’яті», - сказала вона.

Беата Кемпа додала, що саме для цього ухвалено оновлений закон про ІНП, що має боротися з брехнею завдяки діалогу та освіті.

Кемпа ствердила, що приймаючи наступних біженців зі сходу, Польща допомагає набагато більшій групі осіб, ніж хоче нав’язати Європейський Союз. За її словами, поляки проти примусового переселення іммігрантів.

«Коли ми спілкуємося з людьми у Польщі, то вони просять, аби політика уряду щодо прийняття біженців і допомоги там, на місці, не змінювалася», - сказала вона.

За словами Беати Кемпи, уряд Польщі не розглядає можливості прийняття наступних біженців з Сирії.

«У справі безпеки поляків немає спекуляцій та експериментів. Ці молоді люди часто не мають документів і важко перевірити, чи вони насправді біженці. Воля громадян така, аби ми допомагали, але не приймали цих іммігрантів у Польщі», - додала чиновниця.
Читайте також: «Пробачаємо і просимо вибачення»: у парламентах України і Польщі запропонували кроки для виходу з кризи відносин