Суспільство
23 травня 2018
Від чого може врятувати одне яйце на день? Пояснюють учені
Останнє дослідження китайсько-британської дослідницької групи доводить, що одне яйце на день може знизити ризик виникнення ішемічної хвороби серця та інсульту.
news-image

Протягом десятиліть експерти попереджали, що яйця підвищують рівень холестерину в організмі. Про це пише «Є!» з посиланням на УП Життя.

Але останнє дослідження китайсько-британської дослідницької групи доводить, що одне яйце на день може знизити ризик виникнення ішемічної хвороби серця та інсульту.

Протягом майже 9 років учені спостерігали за здоров'ям півмільйона здорових дорослих віком 30-79 років.

Вони порівняли стан людей, які не споживали яйця, з тими, хто включає їх у свій щоденний раціон.

З'ясувалося, що люди, які регулярно їдять яйця, мають на 28% менший ризик померти від геморагічного інсульту і на 18% – від серцево-судинних захворювань.

Це пояснюється тим, що яйця, багаті дієтичним холестерином, який довгий час пов'язували зі зростанням ризику виникнення серцево-судинних захворювань, також містять важливі протеїни та вітаміни.

"Дослідження показало, що є прямий зв'язок між помірним споживанням яєць (одне в день) та нижчим рівнем виникнення серцевих приступів", – підсумовують автори дослідження.

Втім, щоб зробити остаточний висновок, необхідно вивчати багато інших аспектів, вважає кардіолог з Ессекського університету Гевін Сандеркок.

Читайте також:Дієтологи назвали рослину, яка здатна продовжити життя