Події
18 січня 2019
Нищук повідомив, коли будуть проходити богослужіння у Софійському соборі
Міністр нагадав, що це є пам'ятка не просто національного значення, а пам'ятка ЮНЕСКО.
news-image
Софійський собор не буде місцем постійних богослужінь помісної церкви. Служба там відбуватиметься тільки на великі церковні та державні свята. Про це заявив міністр культури Євген Нищук на прес-конференції 17 січня, передає «Є!» із посиланням на Укрінформ.
"Очевидно, що йдеться зараз про богослужіння, які є на головні або церковні свята, або державні. Тобто якщо беремо церковний календар, то це Різдво, це Великдень. Це День Незалежності - міжконфесійна молитва представників усіх релігійних організацій, усіх конфесій, як то було. Це прекрасна традиція, коли в нашій святині, яка об'єднує всіх, можуть всі здійснити цю молитву. Це Покрова і так далі", - сказав Нищук.

Він зазначив, що "не йдеться про якусь щотижневу сталу практику".

"Тому що ми розуміємо, що це є пам'ятка не просто національного значення, це є пам'ятка ЮНЕСКО. Там є великі обмеження щодо кількості людей, які присутні, щодо того, що не можна палити свічки активно і довго, що там насправді продовжуються реставраційні роботи. Так само, як і в Андріївській церкві. Це ж, такого ж циклу, стосується й Андріївської церкви", - додав міністр культури.

 

Читайте також: У Верховній Раді розмістять триметрову вишиту мапу України