Суспільство
17 лютого 2015
Грузія просить Україну затримати й екстрадувати Саакашвілі
Головна прокуратура Грузії звернулася до Києву з клопотанням про затримання Саакашвілі.
news-image

Головна прокуратура Грузії просить Україну екстрадувати Михайла Саакашвілі, повідомляє  Є | Єдність.інфо із посиланням на Кореспондент.

"У зв'язку з тим, що Михайлу Саакашвілі в Грузії пред'явлені звинувачення і відносно нього оголошений внутрішньодержавний розшук, главпрокуратура звернулася до Генпрокуратури України з клопотанням про затримання в Україні Саакашвілі і його екстрадиції до Грузії", - сказано у зверненні грузинського відомства.

Відзначається, що "незважаючи на існуючі між двома країнами угоди у сфері екстрадиції, українська сторона не стала співпрацювати з грузинською стороною в питанні екстрадиції Михайла Саакашвілі і відмовляється здійснити його екстрадицію до Грузії".

Нагадаємо, 28 липня прокуратура Грузії ухвалила постанову "про притягнення до кримінальної відповідальності Саакашвілі за звинуваченням у перевищенні службових повноважень, в тому, що 7 листопада 2007 року на підставі його наказу співробітники правоохоронних органів жорстоко розправилися в Тбілісі з демонстрантами, побивши сотні мирних громадян; того ж дня загін спецназу МВС незаконно увірвався на телеканал Імеді, побивши співробітників і громадян.

Міськсуд Тбілісі 2 серпня заочно обрав для Саакашвілі в якості запобіжного заходу арешт. У наступні дні він був звинувачений "в організації в 2005 році збройного нападу на депутата парламенту Валерія Гелашвілі", а також "у розтраті в 2009-2012 роках держкоштів на суму 8,83 млн ларі" (близько 4,5 млн доларів).

Читайте також: Грузія викликала посла України для пояснення призначення Саакашвілі головою Ради реформ

14 серпня Саакашвілі був оголошений у внутрішньодержавний розшук; паралельно на підставі правового запиту Головної прокуратури ведуться процедури для його оголошення в міжнародний розшук.

Сам Саакашвілі називає висунуті йому звинувачення необгрунтованими. 13 лютого 2015 президент України Петро Порошенко призначив Саакашвілі своїм позаштатним радником та головою Дорадчої міжнародної ради реформ. Порошенко зазначає, що створення ради реформ і призначення її главою екс-президента Грузії необхідно для отримання досвіду людей, які співчувають Україні, та впровадження цього досвіду в реформи.

Читайте також: Саакашвілі розповів про свої обов'язки на посту радника Порошенко

Раніше Саакашвілі заявив, що відмовився приймати українське громадянство, тому він був змушений відмовитися від поста глави Національного антикорупційного бюро.