Світ
21 березня 2019
Перед відставкою Назарбаєв мав розмову з Путіним
Нурсултан Назарбаєв розмовляв телефоном з президентом Росії Володимиром Путіним незадовго до того, як скласти повноваження глави держави.
news-image

Президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв розмовляв телефоном з президентом Росії Володимиром Путіним незадовго до того, як скласти повноваження глави держави.

Про це повідомив журналістам прес-секретар Путіна Дмитро Пєсков, передає «Є!» з посиланням на УП.

За його словами, Назарбаєв повідомив російському президенту про своє рішення залишити вищу державну посаду.

"Він вважав за можливе проінформувати президента Росії про те, що стало надбанням громадськості буквально через кілька годин після розмови (рішення Назарбаєва піти у відставку). Це, напевно, така данина особливим союзницьким, дружнім відносинам наших двох країн і особливим особистим взаєминам Назарбаєва і Путіна", - сказав прес-секретар.

Пєсков також пояснив, чому інформації про телефонну розмову Назарбаєва і Путіна немає на офіційному сайті Кремля.

"Розмова носила особливий характер. Назарбаєв вважав за можливе заздалегідь повідомити Путіна про своє рішення, і ми подумали, що буде коректним зробити так, щоб казахстанські партнери самі дали інформацію про розмову в тому обсязі, в якому вони вважатимуть за необхідне", - сказав він.

Спікер Кремля запевнив, що Назарбаєв не погоджував з Путіним кандидатуру свого наступника Касим-Жомарт Токаєва на посаді президента Казахстану.

"Ні, Нурсултан не радився і, безумовно, про це не могло бути і мови", - сказав Пєсков.

Читайте також:Путін вигадав як знову залишитися при владі