Події
22 травня 2019
Морський трибунал оголосить рішення щодо полонених українських моряків 25 травня
Міжнародний трибунал з морського права оголосить своє рішення про тимчасові заходи, у справі, що стосується затримання трьох українських судів (Україна проти Російської Федерації), в суботу, 25 травня 2019 року, о 12:00.
news-image

Міжнародний трибунал ООН з морського права щодо запровадження тимчасових заходів проти РФ у справі нападу на українські судна та екіпаж біля Керченської протоки оголосить рішення 25 травня, пише «Є!» з посиланням на портал Black Sea.

"Міжнародний трибунал з морського права оголосить своє рішення про тимчасові заходи, у справі, що стосується затримання трьох українських судів (Україна проти Російської Федерації), в суботу, 25 травня 2019 року, о 12:00", - йдеться в повідомленні.

Рішення оголосить президент трибуналу суддя Пак Чжин Хьон на відкритому засіданні. У повідомленні зазначається, що Україна представила свою позицію в Трибуналі на відкритому засіданні, проведеному 10 травня.

Крім того, трибунал отримав ноту від посольства Російської Федерації в Берліні 30 квітня про рішення РФ "не брати участі у слуханнях щодо тимчасових заходів у справі, ініційованій Україною".

У своїх остаточних матеріалах Україна звернулася до Трибуналу з проханням призначити тимчасові заходи, які вимагають від Російської Федерації оперативно: а) звільнити українські військово-морські судна, "Бердянськ", "Нікополь" і "Яни Капу", і повернути їх Україні; б) призупинити кримінальне провадження проти 24 затриманих українських військовослужбовців і утриматися від порушення нового провадження; в) звільнити 24 затриманих українських військовослужбовців і дозволити їм повернутися в Україну.

Читайте також:У «справу 17 моряків» втрутився МЗС