Світ
21 червня 2019
Вчені зафіксували подвоєння темпів танення льодовиків у Гімалаях
Вчені наразі побоюються, що скорочення постачання води до густонаселених регіонів Індії, Пакистану та Китаю може призвести до міжнародної кризи.
news-image

Темпи танення льодовиків у Гімалаях подвоїлися, пише «Є!» з посиланням на TheБабель.

Це стало відомо завдяки дослідженням, у яких використовувалися розсекречені знімки американських шпигунських супутників часів холодної війни. Ці льодовики не поновлюються, що загрожує постачанню води для сотень мільйонів жителів Азії.

«Це, безумовно, дуже тривожно. Це одне з декількох досліджень, які показують, що гімалайські льодовики тануть досить швидко», — розповів старший спеціаліст із питань зміни клімату в Міжнародному центрі комплексного розвитку гір Арун Шрестха.

Дослідження використовувало дані 40-річних супутникових спостережень в Індії, Китаї, Непалі та Бутані. Воно показало, що між 1975 і 2000 роком гори щорічно втрачали приблизно 4 млрд тонн льодовиків. З 2000 року це число подвоїлось.

Як додає видання, лід із Гімалаїв має велике значення для близько 800 мільйонів людей, які залежать від талих вод у річках. Вчені наразі побоюються, що скорочення постачання води до густонаселених регіонів Індії, Пакистану та Китаю може призвести до міжнародної кризи.

Читайте також:Українців закликали на день відмовитись від поліетилену