Політика
22 липня 2019
Презерватив, каструля та з’їдені бюлетені: дивні порушення на виборах в Раду (фото, відео)
На одній з дільниць замість сейфу використали звичайну каструлю.
news-image

Позачергові парламентські вибори 2019 року за рівнем порушень не дуже виділяються серед інших. Як завжди, стався гучний конфлікт: на 94 окрузі (Київська область) були незаконно змінені 183 члени виборчих комісій від однієї з партій. У Бахмуті Донецької області члени комісії підписали незаповнені бланки протоколів із підсумками результатів голосування. У Харкові та на Одещині виборчі дільниці «мінували», пише «Є!» з посиланням на Громадське

Не обійшлося і без курйозів. Так, спікер вже недіючої Верховної Ради Андрій Парубій прийшов на дільницю без паспорта. Щоправда, ніякого порушення закону тут не сталось, тому що паспорт ексспікеру підвезли пізніше, і він проголосував за всіма правилами.

Ще напередодні у селі Нагірному, Світловодського району, на одній з дільниць замість сейфу використали звичайну каструлю.

Як стверджує у Фейсбук активістка Валентина Стеценко, це сталося тому, що місцева влада не забезпечила справжній сейф для зберігання бюлетенів. Бюлетені поклали у металеву каструлю, яку після цього опломбували та передали під охорону працівниці поліції. Зрештою справжній сейф таки «доїхав» на дільницю і ситуацію владнали.

У Маріуполі місцевий журналіст Максим Грабовський оригінально зіпсував свій бюлетень. Він заздалегідь прошив ниткою презерватив та вже в кабінці для голосування прикріпив його до бюлетеню. На самому ж документі він написав хештег #меншогозланемає.

Цей «перформанс» Грабовський вчинив, бо, на його думку, жоден з місцевих кандидатів-мажоритарників не викликає довіри.

«Оскільки для мене це «вибір без вибору», але як свідомий громадянин я не можу проігнорувати вибори, то вирішив висловити свою позицію в такій жорсткій, але водночас і саркастичній формі», — заявив журналіст.

Інший свій бюлетень (для голосування за партійними списками) журналіст псувати не став та використав його за прямим призначенням.

У Львові, на виборчій дільниці на вул. Дністерській, 16, пенсіонерка розірвала свої бюлетені та спробувала їх з'їсти.

94-річна жінка, яка мала би голосувати вдома, неочікувано прийшла на виборчу дільницю. Члени виборчої комісії намагались пояснити, що вона повинна реалізувати свій вибір вдома, але жінка наполягала на тому, що хоче голосувати саме на дільниці.

Після тривалих суперечок виборча комісія дозволила жінці проголосувати на дільниці. Але коли жінка заповнила бюлетені, вона не захотіла вкинути їх у переносну скриньку, а готова була кинути лише у стаціонарні скриньки, які члени виборчої комісії були змушені захищати. Зрештою жінка обурилася настільки, що почала рвати та їсти свої бюлетені.

У Дніпрі, поблизу однієї з виборчих дільниць, спостерігачі Громадянської мережі «ОПОРА» виявили намет із печивом та пиріжками, які продавали за символічною ціною 5 копійок. Символіки партій чи окремих кандидатів активісти там не знайшли. За 200 метрів виявили ще одну палатку з дешевим печивом.

Водночас користувачі соцмереж писали, що продавці з цих наметів агітують за одного з кандидатів, а поліція, яка приїхала на виклик, теж купила дешевих пиріжків та поїхала.

Речниця поліції Дніпропетровської області Анна Старчевська повідомила журналістам, що пиріжки і печиво поблизу виборчих дільниць продають законно, поліція перевірила продавців, але не знайшла в них порушень, в тому числі жодної незаконної агітації.

А на дільниці в селі Врублівці, Кам’янець-Подільського району, не вистачало матеріалів для ремонту кабінок для голосування. Члени комісії змушені були ремонтувати кабінки самостійно за допомогою підручних матеріалів. Зокрема, для ремонту використали частини портретів Леніна, які знайшли на горищі школи.

Читайте також:«Партія Шарія» отримає фінансування з держбюджету