Події
28 серпня 2019
Генпрокуратуру реформують в Офіс генпрокурора
Також планується ліквідація військової прокуратури.
news-image

Партія "Слуга народу" планує реформувати Генеральну прокуратуру в Офіс Генпрокурора. Про це стало відомо виданню LB.ua з власних джерел, передає «Є!»

Своєю чергою, регіональні осередки прокуратури будуть перейменовані на офіси регіональних прокурорів, а місцеві - на окружні прокуратури. За словами співрозмовників в Офісі президента, це спричинить "чистку" всіх кадрів.

Водночас, в рамках реформи прокуратури планується ліквідація органів прокурорського самоврядування - Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів і Ради прокурорів, які були створені за вимогами міжнародних експертів.

КДКП і Рада прокурорів займаються кадровими питаннями, якими раніше займалися керівники Генпрокуратури або регіональних прокуратур, а також притягненням прокурорів до дисциплінарної відповідальності (аж до рекомендації звільнити їх).

Також планується ліквідація військової прокуратури з її нинішніми повноваженнями. А це, за словами джерела LB.ua, разом з ратифікацією Римського статуту, про намір чого вже було заявлено, може спричинити закриття кримінальних справ проти Російської Федерації і породити загрозу кримінального переслідування українських військовослужбовців.

Читайте також: Луценко розповів, чим він займеться після відставки