новини

Укрзалізницю планують розділити на три частини та частково приватизувати

Новий уряд планує розділити Укрзалізницю на три компанії та продати її частину приватним інвесторам.

Новий уряд планує розділити Укрзалізницю на три компанії та продати її частину приватним інвесторам.

Про це повідомив прем’єр-міністр України Олексій Гончарук під час спілкування з журналістами 30 серпня, пише «Є!» з посиланням на Громадське.

Особисто моя позиція: чим менше держави в економіці, тим краще. Звичайно, залишаться підприємства, які є стратегічними — та ж Укрзалізниця. Там є частина, яка не може бути приватизована — залізничне полотно», — повідомив Гончарук.

За його словами, УЗ потрібно розділити на три частини і лише одну з них залишити у державній власності.

Є модель, коли підприємство ділиться на операторів трьох різних частин. Це окрема і дуже складна історія. То, що може бути і є природною монополією, де не може бути конкурентного ринку, можна залишити державі. І то, я б заводив туди приватний капітал», — повідомив Гончарук.

Напередодні голова Укрзалізниці Євген Кравцов пропонував продати частину акцій Укрзалізниці приватним компаніям для залучення інвестицій.

Раніше виконавчий директор Міжнародного фонду Блейзера, позаштатний радник президента Володимира Зеленського Олег Устенко в ефірі «Радіо НВ» зазначив, що Укрзалізницю потрібно розділити і продати, залишивши в руках держави «стратегічні речі і не дуже цікаві для бізнесу».

Монстри, які існують, повинні бути вбиті та розчленовані. Я маю на увазі НАК Нафтогаз, Укрзалізницю», — зазначив він.

У відповідь міністр інфраструктури України Володимир Омелян цю ідею розкритикував, зазначивши, що вона «може знищити логістику в Україні».

Голова Укрзалізниці Євген Кравцов повідомляв, що частину Укрзалізниці можуть продати іноземним інвесторам.

Читайте також:Місія МВФ приїде в Україну у вересні, - прем'єр

30 серпня 2019, 16:05

 

Loading...

До теми

Авторизація