новини

У ПЦУ пояснили неможливість поспішного перенесення дати святкування Різдва

Перехід Православної церкви України на григоріанський календар може "законсервувати" багато релігійних громад.

 

Перехід Православної церкви України на григоріанський календар може "законсервувати" багато релігійних громад та внести сум'яття в українське православ'я на десятиліття вперед.

Про це пише Дзеркало Тижня.

Керівник прес-служби ПЦУ Євстратій Зоря прокоментував гарячі обговорення з приводу перенесення календарних дат святкування православного Різдва.

Поспішна календарна реформа (і навіть непродумані самі лише намагання зараз прорекламували її пропозиціями "подвоєння святкування") потенційно "законсервує" в Московському Патріархаті тисячі громад з мільйонами вірних та внесуть сум‘яття в українське православ‘я на десятиліття наперед. Отже ризики від реформи зараз - очевидні та реальні, на відміну від користі для вірних, церкви", - написав Зоря.

Раніше Євстратій Зоря писав, що навряд чи варто віддавати свої традиції кому б то не було, включаючи траицию святкування Різдва, а також зазначав, що дату можна міняти тоді, коли віруючі українці, все суспільство будуть до цього готові.

Як відомо, християни західного обряду святкують Різдво за григоріанським календарем в ніч з 24 на 25 грудня, а християни східного обряду — за юліанським календарем у ніч з 6 на 7 січня.

Глава Православної церкви України (ПЦУ) Епіфаній вважає, що українці можуть відзначати Різдво за григоріанським календарем 25 грудня

Читайте також:У Дніпрі встановили новорічну ялинку на глибині 40 метрів (відео)

 

24 грудня 2019, 12:46

 

Loading...

До теми

Авторизація