До бюджету не надійшло 51,46 мільярда гривень, запланованих у бюджеті
Від початку року державний бюджет недоотримав 51 млрд грн податків через низький курс долара
news-image

Доходи загального фонду державного бюджету у січні-листопаді 2019 року склали 93,9% від запланованого показника. 

Про це повідомляють у Міністерстві фінансів України, пише «Є!» .

Загальні доходи бюджету від початку року склали 792,2 мільярда гривень, при тому, що заплановано було зібрати 843,66 мільярда гривень.

Зміцнення гривні, нижчі ціни на природний газ, слабше зростання імпорту, падіння виробництва тютюнових виробів порівняно із показниками, врахованими в державному бюджеті на 2019 рік, призвели до нижчих за розпис доходів загального фонду державного бюджету у січні-листопаді 2019 року», — пояснюють у Мінфіні.

Водночас там відзначили, що у листопаді 2019 року ситуація дещо покращилася. Зокрема, митниця перевиконала план надходжень на 300 мільйонів гривень.

Зазначимо, що зміцнення гривні називають одним з факторів, який негативно впливає українську промисловість. Обсяги промислового виробництва в Україні падають вже 6 місяців поспіль. Через це в уряді вирішили створити штаб для протидії цьому явищу.

Напередодні голова Мінекономіки повідомив, що курс гривні може зростати і надалі, якщо буде більше «хороших новин для економіки». Водночас Мінфін попросив уряд збільшити план запозичень на 2019 рік на 10 мільярдів гривень.

Читайте також:«На 2020 рік буде світова криза. Вона вже розпочалася.», - Тетяна Проторченко