Резонанс
21 січня 2020
Спалах смертельної пневмонії в Китаї: коронавірус шириться світом
Підтверджено: коронавірус передається від людини до людини.
news-image

У Китаї підтвердили, що новий коронавірус може передаватися від людини до людини. Невідомий збудник став причиною смерті вже чотирьох людей. Новий вид коронавірусу, який був зафіксований лише в Китаї, вийшов за межі країни. Спершу було зафіксовано хворобу у Таїланді, а потім в Японії, Гонконзі та Південній Кореї, пише 24 канал. 

Станом на 21 січня: 

– Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) скликає термінове засідання комітету з надзвичайних ситуацій на 22 січня через поширення нового виду короновірусу.

– Національний інститут охорони здоров'я США (NIH) працює над вакциною проти нового вірусу.

Підтверджено: коронавірус передається від людини до людини

Таємничий коронавірус, який убив щонайменше трьох людей та яким заразилися понад 200 людей у ​​Китаї, тепер здатний поширюватися від людини до людини, фахівці заявили про побоювання пандемії.

Раніше повідомляли, що смертельний вірус здатний поширюватися лише від тварин до людей, простежуючи спалах на ринку в центральному китайському місті Ухань. Але наразі принаймні двоє людей заразилися вірусом пневмонії перебуваючи за сотні кілометрів від міста.

Тепер ми можемо сказати впевнено, що вірус може передаватися від людини до людини,
– заявив Чжун Наньшань, вчений, що очолює урядову експертну комісію з питань спалаху.

Такі дані посилюють тиск на китайський уряд. Експерти заявили, що ступінь тяжкості спалаху зараз залежатиме від того, скільки людей в середньому може заразити людина, яка є носієм вірусу.

Смертельна пневмонія у Китаї: зафіксовано четверту смерть

69-річний житель міста Ухань провінції Хубей став другою людиною, яка померла від хвороби. Чоловік був заражений коронавірусом, а симптоми захворювання виявив 31 грудня, однак медична допомога не врятувала пацієнта. Про це пише видання BBC

Перший смертельний випадок стався 11 січня. Всього число уражених коронавірусом – 41 людина, п'ятеро з яких – у важкому стані.

20 січня Китай повідомив про 139 нових випадків загадкового вірусу за два дні, а спалах поширився з Ухані в інші великі китайські міста.

Невідома пневмонія вийшла за межі Китаю

– Випадок у Таїланді. Раніше видання BBC повідомляло, що туристка прибула з Ухані до Таїланду (Бангкок) 8 січня, де була госпіталізована. Жоден інший пасажир не був заражений. Крім того, зовсім скоро, 25 січня, у Китаї розпочнеться святкування Нового року. У цей період чимало жителів відпочивають закордоном.

– Пневмонія в Японії. Згодом ще в одній країні підтвердили захворювання. 30-річний уродженець Китаю, який проживає в Японії, заразився коронавірусом після того, як відвідав Ухань.

– Зараження у Південній Кореї.

Додамо, коронавіруси можуть викликати як звичайну застуду, так і спалахи важкого гострого респіраторного синдрому (SARS). Хворі найчастіше скаржаться на лихоманку, а деколи – на проблеми з диханням. Перші випадки зараження трапилися в кінці грудня минулого року.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), передача вірусу від людини до людини досить обмежена. Багато ранніх випадків зараження вірусом були безпосередньо пов'язані з рибним ринком в Ухані.

Чи намагаються запобігти епідемії

Китай не оголошував будь-які обмеження на поїздки, але влада Гонконгу вже посилила заходи безпеки. На пропускних точках мандрівникам, що прибувають з материкової частини Китаю, міряють температуру тіла.

У США заявили, що з п'ятниці почнуть перевіряти рейси, які прибувають з Ухані в аеропорт Сан-Франциско, Нью-Йоркського JFK та в Лос-Анджелес.

У Таїланді також почали перевіряти пасажирів, які прибувають в Бангкок, Чіангмай і Пхукет. Незабаром аналогічні заходи контролю будуть проводитись і на морському курорті Крабі.

стався перший випадок зафіксований за межами Китаю
Стався перший випадок невідомої форми пневмонії зафіксований за межами Китаю / Unsplash

Вірусна пневмонія

Досі вважали, що коронавірус вражає тварин. Передача від людини до людини досить обмежена. Точні причини спалаху в Китаї ще з'ясовують.

 
Коронавірус – що це?
 
Це рід вірусів, що розмножуються в цитоплазмі інфікованих клітин. В основному, коронавірусами заведено вважати віруси інфекційного бронхіту птахів, хоча в цю родину входять і коронавіруси людини.

Коронавіруси можуть призводити до серйозних пневмоній, зокрема до атипової пневмонії .

Атипова пневмонія 

Атипова пневмонія  – це важкий гострий респіраторний синдром. Його спалах відбувся у 2002-2003 роках в Китаї. Смертність склала 10% хворих. Ознаки атипової пневмонії дуже варіабельні і залежать від збудника, а також від стану імунної системи пацієнта.


Атипова вірусна пневмонія не пов'язана з легеневими проблемами/Фото:Pixabay

Симптоми вірусної пневмонії

Вірусна пневмонія має ознаки звичайної пневмонії. У хворого може бути гарячка, іноді людям важко дихати, а на рентгенограмі помітно зміни в легенях. Специфічного лікування, яке було б спрямоване саме на коронавірус, немає. Пацієнти отримують лише симптоматичну та підтримувальну терапію.

 
Вірусна пневмонія – симптоми
  • висока температура, яка стабільно тримається;
  • погіршення загального стану;
  • втрата апетиту;
  • часте дихання, виникає задишка;
  • слабкість, млявість, зниження активності;
  • кашель різної інтенсивності.


У Тернополі зафіксували спалах вірусної пневмонії/Фото:Unsplash

Вірусна пневмонія в Україні

Відзначимо, що вірусна пневмонія в Китаї спричинена коронавірусом, якого в Україні наразі немає, а відтак хвилювання – безпідставне. 

В Україні дійсно активізувалася вірусна пневмонія, але це класична пневмонія, спричинена іними вірусами. Зокрема, в Тернополі вже померло три людини внаслідок вірусної пневмонії.

Небезпечними збудниками вірусних пневмоній в Україні є вірус грипу і кору. Найефективніший захист від них — це вакцинація. 

Аби убезпечити себе дотримуйтеся звичайних правил профілактики інфекцій: регулярно мийте руки, готуйте м'ясо та яйця в належних умовах та температурах. При наявності підозрілих симптомів, звертатеся до сімейного лікаря.

Читайте також:Українців косить смертельний штам грипу: серед загиблих вагітна і молоді люди