
Запис розмови, в якій, крім Гончарука, взяли участь міністр енергетики Олексій Оржель, голова Мінрегіону Альона Бабак, міністр економіки Тимофій Милованов, заступник міністра фінансів Василь Шкурак і глава "Нафтогазу" Андрій Коболєв, пише «Є!» з посиланням на obozrevatel.com.
Запис триває 8 хвилин і має часті "склеювання". При цьому на початку, до того, як на нараду щодо газу прийшов Гончарук, присутні обговорювали тему приватизації. Однак із розмови важко зрозуміти, про які підприємства йдеться.
У якийсь момент Милованов запитав: "А хто керує цим збіговиськом?". Дізнавшись, що за відсутності Гончарука головним є він, міністр економіки оголосив перерву.
Після паузи розмова звернула на тему газу і що буде з цінами, якщо їх перестати стримувати. Міністр енергетики Оржель заявив, що якщо в Україні через скасування ПСО (покладання спеціальних обов'язків) злетять ціни на газ, то це вдарить по постачальниках тепла
“ | Якщо буде підвищення цін на газ, то ми навіть не зможемо закласти цей тариф для постачальників тепла. Постачальники згенерують борги", – сказав Оржель |
Він запропонував переконати МВФ відкласти відмову від ПСО вже після завершення опалювального сезону
“ | Цього не буде. Вони на це не підуть. Треба обґрунтувати це якоюсь логікою", – відповів на це Гончарук. |
Чиновники обговорювали. що попит на дорогий газ (після скасування ПСО) стане "неплатоспроможним" і керівництво навіть великих міст (Києва, Харкова, Одеси, Дніпра) на нього не погодиться. Голова "Нафтогазу" Коболєв запропонував іншу схему – щоб міста купували газ наперед за рахунок поворотної фінансової допомоги.
На це міністр Бабак відповіла, що доведеться змінювати Бюджетний кодекс і брати гроші на цю схему з бюджету розвитку. Тоді як витрати на газ – це витрати споживання, а не розвитку.
“ | Вони нічого не зекономлять. Вони все втратять. Заощадить держава на субсидіях, але не місцеве самоврядування. Це ресурс місцевого самоврядування на розвиток, яким ви проавансуєте витрати споживання", – сказала Бабак |
Далі в ході розмови Гончарук засумнівався, що МВФ погодиться на такі маніпуляції з Бюджетним кодексом
“ | Дуже проста історія. Розповідають казки. Але якби ти був на їхньому місці, то сказав би "товариші папуаси", – спрогнозував дії МВФ Гончарук. |
Читайте також: | Гончарук обіцяє компенсувати заробітні плати у разі затримок виплат |



