Події
16 квітня 2020
Обмін полоненими. Перебіг подій
Представники "силових відомств" і ОБСЄ вже прибули на місце передачі полонених.
news-image

Автобус з утримуваними угрупованням «ДНР» людьми прибув до контрольно-пропускного пункту «Горлівка», де повинен сьогодні пройти обмін полоненими з українською стороною.

Про це повідомляють ЗМІ сепаратистів, пише «Є!».

Автобус з утримуваними супроводжує "поліція республіки". За попередніми даними, обмін повинен стартувати о 8:00. 

За даними терористів, представники "силових відомств" і ОБСЄ вже прибули на місце передачі полонених.

Обмін проходить на КПВВ «Майорськ». Формула обміну полоненими «18 на 19»

Напередодні міністр з питань реінтеграції Олексій Резніков повідомив, що обмін утримуваними особами може відбудуться протягом двох найближчих днів перед Великоднем.

Також очікується, що обмін відбудеться в двох місцях, оскільки навіть між двома непідконтрольними сьогодні Україні територіями Луганській і Донецькій області також є внутрішній кордон через коронавірус.

У Києві заявили, що звільнені з полону пройдуть двотижневу обсервацію в зв'язку з епідемією коронавірусу. 

На офіційній сторінці в фейсбук Офісу Президента також підтвердили, що сьогодні розпочався черговий етап взаємного звільнення утримуваних осіб – Україна повертає 19 своїх громадян, які перебували в неволі на тимчасово окупованих територіях.

Задля безпеки Офіс Президента України не повідомлятиме куди відправлять звільнених українців.

Тривають переговори про звільнення українців, які утримуються на території окупованого Криму та в Росії. Слід пам’ятати, що оприлюднення у ЗМІ імен тих, кого Україна намагається повернути, ускладнює процес їхнього включення до списків на звільнення", - підкреслили в ОП.

Омбудсменка України Людмила Денісова підтвердила початок обміну.

"Зокрема, серед них – Віктор Шайда. Він військовослужбовець ЗСУ. Потрапив у полон і незаконно утримувався на тимчасово окупованій території Донецької області з 2019 року", – уточнила вона.

"ДНР" показала звільнених українців.

У «ЛНР» також почався підготовчий процес для обміну. Утримуваних осіб виводять в санпропускник СІЗО.

Колона вирушила до місця обміну.

 

Обмін полоненими на Донеччині: фото Офісу Президента

Нагадаємо, за дорученням Президента України Володимира Зеленського українська сторона в Тристоронній контактній групі ініціювала проведення переговорного процесу безперервно, у форматі відеоконференції. Під час відеоконференції ТКГ були досягнуті принципові домовленості щодо списків для взаємного звільнення утримуваних осіб, а також дати – не пізніше Великодня.

Раніше у Мінську підписані домовленості про створення органу, яким фіксується суб'єктність ОРДЛО, а Росія в статусі гаранта-спостерігача, виявилася нарівні з Німеччиною, Францією та ОБСЄ. Про це йдеться в рішенні Тристоронньої контактної групи, засідання якої відбулося у Мінську 11 березня.