новини

Сортувальних станцій стане більше: “Україна без сміття” запускає першу соціальну франшизу

Franchise Group вирішила підтримати відомий екологічний проєкт та подарувати їм з нагоди свого дня народження підготовку франшизи.

Сортувальних станцій «Україна без сміття» невдовзі стане більше. Проєкт із Franchise Group запускають першу соціальну франшизу.

Franchise Group вирішила підтримати відомий екологічний проєкт та подарувати їм з нагоди свого дня народження підготовку франшизи, повідомляє bit.ua.

Відповідальне поводження з відходами

Як зазначається, команда Franchise Group допоможе з масштабуванням «Україні без сміття» як найбільш послідовному проєкту, що вчить людей відповідально поводитися зі своїми відходами й розділяти сміття.

«Зазвичай на день народження отримують подарунки, а ми вирішили презентувати франшизу компанії, яка стала “адвокатом” і рупором відповідального ставлення до відходів. Це буде перша сортувальна франшиза, яка масштабує суспільний успіх “України без сміття”», – розповідає Мирослава Козачук, СЕО і co-fоunder Franchise Group.

«Франчайзинг – хороша можливість будувати сильну мережу з партнерами. Це близька нам модель шерінгової економіки, коли люди самі інвестують у те, чим хочуть користуватися. У нас вже є заявки від потенційних франчайзерів. Франшиза “Україна без сміття” буде міксом соціального підприємництва й соціальної відповідальности», – говорить засновниця «Україна без сміття» Євгенія Аратовська.

У своїх соцмережах «Україна без сміття» ділитиметься всіма етапами запуску соціальної франшизи й відкриттям франчайзингових станцій. Умови франшизи оголосять восени.

Чому це важливо?

Щороку в нашій країні продукують 11 млн тонн побутових відходів, це приблизно 300 кг на кожного українця в рік. Найчастіше вміст сміттєвого відра утилізують у найбільш варварський і дешевий спосіб – вивозять на звалища. Змішані відходи утворюють отруйні фільтрати, що буквально вбивають усе живе в радіусі 20 км. Очевидно, місцева влада роками не може вирішити цю проблему і потрібно підключати бізнес.

Що відомо про проєкт?

Сьогодні «Україна без сміття» розділяє непотріб по 40 контейнерам на станції сортування, що розташована в Києві на вулиці Саперно-Слобідська, 25. Папір, скло, пластик, метал, текстиль, зламані гаджети – ось неповний перелік того, що не потрапить на звалище. Станція працює за принципом самообслуговування й постійно збирає черги — це найкраще свідчення популярности проєкту.

Проєкт постійно розвивається. Останні ініціативи «України без сміття» вкрай важливі – карантинний сервіс «УБС Кур’єр», прийом текстильних відходів на утилізацію, прийом харчових відходів на компостування. Компост – це must have для ліквідації найбільшої проблеми звалищ – пожеж. Органіка, упакована в пластик  – бомба уповільненої дії на полігонах, оскільки утворює вибухонебезпечний газ метан.

Минулого року засновниця проєкту Євгенія Аратовська пройшла навчання в Першій школі франчайзингу та мріяла створити міжнародну франшизу для свого проєкту, щоб успішний приклад станції можна було масштабувати в будь-якому місті та країні, де є відходи й відповідальні люди. І от тепер є шанс на втілення цієї мрії.

Нагадаємо, лучанка облаштувала компостер на балконі багатоповерхівки. Ідею з компостуванням Катерина Салівончук-Кушнірук підгледіла, ще 6 років тому у друзів, які живуть у Франції та Німеччині.

До речі, штрафи за псування та забруднення сільгоспземель збільшили у десятки разів. Верховна Рада України прийняла законопроект № 2207–1 д “Про управління відходами”.

Як ми писали, у Харкові з’явиться міська станція сортування і майстерня з переробки пластику. У майстерні з переробки пластику будуть наочно демонструвати, як з уже непотрібного пластику можна зробити різноманітні вироби – від чохлів на телефони до елементів декору.

Читайте також:В Україні запрацювала найбільша ТЕС  на лушпинні соняшника

6 серпня 2020, 10:03

 

Loading...

До теми

Авторизація