Політика
21 березня 2016
Яценюк не залишиться прем'єр-міністром - Юрій Луценко
Верховна Рада може зібратись на позачергове засідання, щоб призначити новий уряд.
news-image

Верховна Рада може зібратись на позачергове засідання, щоб призначити новий уряд та затвердити програму діяльності, повідомив керівник фракції БПП Юрій Луценко на своїй сторінці у Фейсбуці, передає «Є!».

Після останніх консультацій я виключаю те, що Яценюк може залишитися прем'єр-міністром на третій рік. Мені здається, що і він сам, і фракція "Народний фронт" усвідомили, що уряд фактично недієздатний. І останні консультації відбуваються тільки про те, який формат наступного уряду буде прийнятий в парламенті, - написав Луценко.

На його думку, перший варіант, який підтримує фракція БПП, яку підтримує суспільство і західні партнери - це "формат технократичного уряду на чолі з пані Наталею Яресько, яка може сформувати безпартійний уряд, котрий повинен зробити швидкий ривок в реформах, в першу чергу в усуненні олігархів, і партійних бізнесменів від державних монополій".

На жаль, цей варіант не підтримується фракцією "Самопоміч", яка відмовляється входити в будь-яку коаліцію, під будь-який уряд, включаючи ймовірного прем'єр-міністра Садового, або Яресько. "Народний фронт" теж проти технократичного уряду і пропонує сформувати новий партійний уряд з числа міністрів від фракцій Верховної ради, - повідомив Луценко.

Як вважає керівник фракціїї БПП, це не дає гарантій швидких реформ, але тим не менше зміна прем'єр-міністра, зміна уряду є тим мінімумом, якого домагається БПП.

Консультації щодо такого уряду зараз йдуть щодня і навіть щоночі. Думаю, що можу висловити надію, на наступному тижні, приблизно в четвер ми можемо провести позачергове засідання, на якому проголосуємо за нового прем'єра, новий уряд, нову програму діяльності уряду і нарешті покінчити з глибокою кризою, яка визвала бездіяльність чинного уряду на ключових напрямках його діяльності, - підсумував Луценко.
Читайте також: Парламент штату Джорджія схвалив законопроект, згідно якому можуть бути обмежені права сексменшин