Суспільство
22 грудня 2016
Чи хочуть громадяни України відновлення СРСР? - опитування
Громадяни, які прагнуть відновлення Радянського Союзу, найчастіше обґрунтовують своє прагнення тим, що за часів СРСР була впевненість у завтрашньому дні.
news-image

Якщо серед етнічних українців відповіли, що не хочуть відновлення Радянського Союзу 69%, то серед етнічних росіян – всього 39%. Про це свідчить дослідження соціологічної служби Центру Разумкова, проведене з 18 по 23 листопада 2016 року в усіх регіонах України за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей, передає «Є!» із посиланням на УНІАН.

21,7% респондентів прагнуть відновлення СРСР, але погоджуються з тим, що за сучасних умов це нереально.

Разом з тим 12,8% опитаних українців сказали, що прагнуть відновлення СРСР, а 0,1% - не відповіли на це питання.

Соціологи відзначили, що ті, хто не прагне відновлення Радянського Союзу, становлять більшість опитаних у всіх регіонах (від 51% у східному регіоні до 87% – у західному).

Якщо серед етнічних українців відповіли, що не прагнуть відновлення Радянського Союзу, 69%, то серед етнічних росіян – лише 39%.

Якщо серед респондентів віком до 29 років не прагнуть відновлення Радянського Союзу 83%, то серед тих, кому 60 років і більше – лише 44%.

Під час дослідження соціологи дізналися, що, чим вищим є освітній рівень респондентів, тим частіше вони відповідають, що не прагнуть відновлення Радянського Союзу – від 55% серед тих, хто має незакінчену середню освіту, до 71% серед тих, хто має вищу освіту.

Також опитування продемонструвало, що ті громадяни, які прагнуть відновлення Радянського Союзу, найчастіше обґрунтовують своє прагнення тим, що за часів СРСР була впевненість у завтрашньому дні (70%), високий рівень соціальних гарантій (64%), можливість безоплатного отримання вищої освіти (58%), відсутність безробіття (55%), достатній матеріальний рівень життя (53%), відчували гордість за велику державу у планетарному масштабі (50%), стабільність і відсутність збройних конфліктів (46%).

Під час дослідження опитано 2015 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

Читайте також: Турчинов побував на передовій на Світлодарській дузі (фото, відео)
Читайте також: Активісти на авто з єврономерами перекрили центр Києва
Читайте також: У Києві відбувся чарівний бал «mi-mi-SО!» (фото)