новини

Суд проти Росії виграла мати загиблого в Авдіївці бійця

Івано-Франківський суд постановив стягнути з Російської Федерації 60 тисяч євро на користь жінки.

Матір військового Ярослава Костишина, який загинув під час війни на Донбасі, виграла суд проти Росії, передає «Є!», посилаючись на ТСН.

Відповідне рішення про стягнення з держави-агресора суми еквівалентної 60 тисячам євро на користь Марії Костишиної 7 лютого прийняв Івано-Франківський міський суд.

Як розповіла Марія, це вже був другий виграний їхньою родиною суд. Минулого року до суду на Росію подала дружина загиблого Світлана, яка з двома дочками проживає у селищі міського типу Ярмолинці на Хмельниччині.

Ярмолинецький райсуд прийняв рішення про стягнення з Російської Федерації на користь вдови Костишина і його неповнолітніх дочок суми морального і матеріального збитку еквівалентної 189 тисячам євро.

Тоді російська сторона не подала апеляції. Якщо протягом десяти днів не буде оскаржено і рішення Івано-Франківського суду, воно набуде чинності і родина отримає законні підставі вимагати виконання рішення суду.

Єдине питання - хто змусить Росію заплатити.

Один з подальших варіантів дій, каже Марія Костишина, - це звернення до Європейського суду з прав людини. Проте, нарікає жінка, для цього необхідно мати позитивні рішення не одного суду і не щодо однієї родини.

Інший шлях є більш складним. Після того, як рішення набуло чинності, його передають Державній виконавчій службі, яка може арештувати рахунки або майно російських компаній на території України, продати його, а з виручених коштів виплатити компенсацію.

Проте Марія не надто сподівається на ефективність цього шляху, зазначаючи, що виконавча служба відкладає справу у довгий ящик. Тим не менш жінка не втрачає надію, що хоч за рік, хоч за два, але Росія заплатить за свої злочини.

9 лютого 2017, 21:54

 

Loading...

До теми

Авторизація