новини

У Лукашенка вимагають від України проводити дорожні тендери російською мовою

Свою позицію "Белавтодор" пояснює додатковими витратами на здійснення перекладів та нотаріального завірення документів.

Білоруський державний холдинг "Белавтодор", якому уряд планує виділити рекордне фінансування на ремонт доріг в Україні, вимагає проводити тендери російською мовою, оскільки вона визнана регіональною і не потребує "додаткового тлумачення". Про це свідчить скарга підрозділу холдингу – ВАТ "Будівельно-монтажний трест №8" до Служби автомобільних доріг у Київській області, передає «Є!» із посиланням на Цензор.нет.

Згідно з тендерною документацією, разом із документом, написаним іноземною мовою, учасник тендеру має подавати нотаріально завірений український переклад.

"У деяких областях на території України російська мова визнана територіальною, а отже не є іноземною. Таким чином документи, довідки тощо, а саме документи, видані/надані іншими установами, підприємствами та організаціями, не мають перекладатися українською мовою. Документи, які готуються безпосередньо учасником, мають бути викладені українською мовою або мати переклад", - йдеться у скарзі.

У білоруській компанії вважають, що російська мова є зрозумілою на території України та додаткового тлумачення не потребує.

Свою позицію "Белавтодор" пояснює додатковими витратами на здійснення перекладів та нотаріального завірення документів.

"Виходячи з викладеного вище, вимагаємо внести зміни до Тендерної документації в цій частині та вказати російську мову як виняток", - резюмують у білоруському холдингу.

Раніше блогер Олександр Аронець повідомив про плани уряду надати рекордне фінансування білоруському державному холдингу "Белавтодор" на ремонт та будівництво доріг. Це при тому, що Білорусь систематично голосує в ООН проти важливих для України резолюцій.

За словами Олександра Аронця, Кабмін збирається виділити 600 000 000 гривень на ремонт траси Київ-Одеса. Постанова має бути підписана в середині січня. Гроші підуть одному з підрозділів білоруського державного холдингу "Белавтодор".

Як повідомляє блогер, "Белавтодор" в Україні представляють дві компанії - "Дорожньо-будівельний трест № 4 м. Брест" і "Будівельно-монтажний трест №8". Всього за минулий рік Україна подарувала їм 14 тендерів на будівництво і ремонт доріг. На загальну суму понад 1 500 000 000 грн.

"На початку серпня трест №4 отримав контракт на ремонт дороги Устилуг-Луцьк-Рівне. Майже 300 млн грн. У тому ж місяці тресту №8 дарують тендер на ремонт траси Київ-Одеса. Майже 700 млн грн. І у відповідь Бацька відразу ж "подякував" українцям. 22 вересня Білорусь голосує проти включення до порядку денного Генасамблеї ООН пункту про ситуацію на тимчасово окупованих територіях України!!! А що Україна? Ремонт траси Київ-Чоп (Ворзель-Забуччя) віддаємо тресту №4. Сто мільйонів гривень. У листопаді у Миколаївський області місцева ОДА відкидає пропозицію місцевого підрядника і надає перевагу білорусам (дорога Братське-Вознесенськ). І таких прикладів ще дуже багато!" - пише блогер.

Він наголошує, що з самого початку російської агресії режим "бацьки" послідовно і принципово підтримує Путіна. Білорусь голосувала проти всіх резолюцій ООН по Україні, починаючи з Резолюції "Про територіальну цілісність" 2014 року. Лише протягом 2018 року ця країна чотири рази ставала на бік путінської Росії в ООН. Олександр Аронець вимагає від уряду не фінансувати союзників Росії за кошти, які він та інші українці сплачують до Дорожнього фонду.

Читайте також: СБУ примусово повернула додому білоруського пропагандиста, який працював в інтересах Росії

10 січня 2019, 13:30

 

Loading...

До теми

Авторизація