новини

Як запуск ринку землі вплине на банківську систему

Відкриття ринку землі стане позитивним фактором для банківської системи, адже попит на кредитні ресурси зростатиме.

Відкриття ринку землі стане позитивним фактором для банківської системи, адже попит на кредитні ресурси зростатиме.

Про це заявив заступник глави Нацбанку Дмитро Сологуб в інтерв'ю Тиждень.ua.

Ми бачимо можливі ефекти якісно, але кількісне моделювання їх не має сенсу, поки не ухвалений закон про обіг земель сільськогосподарського призначення. Для банків земля — цікавий актив, але не той, який можна забрати як заставу й тримати на балансі. Комерційний банк — це не земельний банк. Тобто він бере депозити й видає кредити. Якщо отримав заставу, то намагається її реалізувати. Крім того, як я розумію, будуть законодавчі обмеження терміну, протягом якого він зможе тримати цю заставу на балансі. Тому якісно ми оцінюємо, що відкриття ринку землі — позитивний фактор для банківської системи, адже зростатиме попит на кредитні ресурси. А взагалі, зважаючи на високий потенціал сільського господарства в Україні, відкриття ринку землі сприятиме його реалізації. Навіть якщо поглянути з мікроекономічного боку: там, де є ринок, — а в нас же є ринок землі, — але викривлений і непрозорий, виникає викривлення цін, що має далекосяжні негативні наслідки",- зазначив Дмитро Сологуб.

За його словами, потрібно проводити земельну реформу, але важливо робити це правильно, захистити права людей, які мають землю у власності, і не допустити негативних явищ. 

Як повідомляли раніше, кореспондент інфопростору «Є!» поспілкувався на тему відкриття ринку землі з Ігорем Мосійчуком — українським політиком, журналістом, учасником організованого соціал-націоналістичного руху.

Читайте також:Основні положення законопроєкту про землю (інфографіка)

20 січня 2020, 10:00

 

Loading...

До теми

Авторизація