новини

Москаль звільняє чиновника за подвійне громадянство

Держслужбовець має бути звільнений у триденний строк.

Голова Закарпатської облдержадміністрації Геннадій Москаль зобов’язав голову Берегівської райдержадміністрації у триденний строк звільнити начальника управління освіти, молоді та спорту Василя Лендєла як такого, що під час перебування на державній службі отримав громадянство Угорщини. Про це повідомляє прес-служба Закарпатської ОДА., передає «Є!»

Геннадій Москаль ... зобов’язав голову РДА в триденний строк звільнити В.Лендєла з посади як такого, що під час перебування на державній службі отримав громадянство Угорщини. Цей факт підтверджується наявністю у В.Лендєла паспорта громадянина Угорщини серії ВН №1379502, оформленого на прізвище Lengyel Laszlo, 04.09.1972 року народження, - йдеться в повідомленні.

При цьому Москаль скасував розпорядження голови Берегівської райдержадміністрації Іштвана Петрушки від 15.04.2016 про так би мовити звичайне звільнення Лендєла.

Зазначається, що протягом 2015 року Лендєл здійснив 20 перетинів державного кордону України, користуючись паспортом громадянина Угорщини та керуючи автомобілями з угорською реєстрацією «MAK 878», «JNA 943», «HVW 745».

Нагадаємо,  два тижні тому Геннадій Москаль попереджав чиновників, які мають угорські паспорти та одночасно перебувають на держаній службі, подати заяву на звільнення – інакше вони будуть звільнені публічно рішенням голови ОДА.

Багато закарпатців, що проживають в зоні 50 км від кордону з Угорщиною, отримують угорські паспорти, залишаючи при цьому українське громадянство.

Згідно з п.2 ч.1 ст.84 Закону України «Про державну службу», підставами для припинення державної служби є набуття громадянства іншої держави. Частина 2 ст.84 даного закону вказує, що суб’єкт призначення зобов’язаний звільнити держслужбовця у триденний строк з дня настання або встановлення факту набуття ним громадянства іншої держави.

Читайте також: СБУ затримало «тітушку», який закликав до створення «Дніпропетровської народної республіки» (відео)

5 травня 2016, 12:10

 

Loading...

До теми

Авторизація